Celebryci w reklamach banków komercyjnych

Na początku gdy Marek Kondrat występował w reklamie Banku ING, pod koniec ostatniej dekady, wielu nie rozumiało jak wielką metamorfozę przechodzą banki komercyjne.

Jak się później okazało, za ciosem poszły inne banki, takie jak BZW BK, a nawet jeden z najstarszych i najpopularniejszych banków w Polsce, czyli Bank PKO.

BZW BK zaskoczyło media informacją, jakoby Gérard Depardieu zainkasował milion złotych za wystąpienie w reklamie. Aktor podkreślił, że to i tak najniższa stawka za jaką godzi się grać w reklamie.

Później dla tego samego banku zagrali Antonio Banderas i sam Chuck Norris. Nie trzeba podkreślać, że ich wynagrodzenia były naprawdę bardzo wysokie.

Ostatnia dość głośna reklama dla nowego banku Credit Agricole (wykupili Lukasa) w której grała francuska aktorka Juliette Binoche, znana z roli w firmie Sponsoring.

No i komik Szymon Majewski, który występuje w reklamie PKO. Nikt by się nie spodziewał, że tak poważna instytucja, pójdzie w stronę takiej grupy docelowej. A jednak – najwyraźniej się opłacało, gdyż powstają coraz nowsze reklamy.

O czym to świadczy?

Te reklamy w 100% kierowane są do średniej klasy społecznej, do ludzie pracujących, zwykłych obywateli, którzy mają zwykłe potrzeby, takie jak zakup produktu na raty, zakup mieszkania na raty, a także dla drobnych przedsiębiorców, którzy rozwijają swoje firmy.
Jednak z drugiej strony, jeśli jest podaż, to znak, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu produkty i usługi bankowe.
Być może to właśnie najlepszy czas na zaciągnięcie korzystnego kredytu także dla Ciebie.

Fora i blogi internetowe czyli gdzie szukać opinii o kredytach

Opinie o kredytach krążą po całym Internecie. Jednak czy warto się nimi sugerować? Gdzie szukać najbardziej niezależnych opinii, które powiedzą nam prawdę o kredytach? O tym opowiemy sobie w dzisiejszych artykule.

Opinie na blogach i forach Internetowych bardzo często nie są całkowicie niezależne. Nie raz zdarzyła się sytuacja, że poszczególne banki płaciły agencjom reklamy, żeby te umieszczały jak najwięcej pozytywnych opinii o ich usługach na najlepszych i najczęściej odwiedzanych forach o tematyce bankowej i kredytowej. Dlatego też doszło do sytuacji, w której nie możemy wierzyć w 100% temu co piszą użytkownicy for internetowych. Dobrze jest zapoznać się z opiniami na kilku forach kredytowych i skonfrontować je z opiniami, które zawarte są na blogach. Jeśli będą one zbieżne to bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest to prawda.

Jednym z najlepszych wyjść jest zwrócenie się do niezależnego doradcy kredytowego, który posiada aktualne zestawienia kredytów dostępnych na polskim rynku. Oczywiście taka usługa jest płata jednak warto zainwestować te pieniądze i mieć pewność, że wybierze on dla nas właściwy kredyt. Będziemy mogli zobaczyć całą jego analizę oraz prognozę jego spłaty. To pomoże nam w podjęciu właściwej decyzji o wzięci kredytu.

Czym jest BIK i czym grozi wpisanie do BIKu

Dlaczego ludzie tak bardzo boją się BIK

Wielu ludzi zaciągających kredyty, martwi się o BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Jest to instytucja, która gromadzi informacje na temat naszych zobowiązań i o naszej historii kredytowej. Są to dane nie tylko o klientach indywidualnych i zwykłych ludziach, ale także o przedsiębiorstwach i dużych korporacjach.

Jak można trafić do BIK

Dla wielu osób trafienie na listę BIK kojarzy się bardzo negatywnie, ale wcale nie musi takim być. To że jesteśmy w BIKU, nie oznacza że mamy zadłużenie lub będziemy monitorowani przy każdej próbie wzięcia kredytu lub czegokolwiek na raty.

To nie działa w ten sposób. Dane mogą trafić do BIK w momencie zaciągania dowolnego kredytu, ale są tam także informacje, które stawiają konsumenta w dobrym świetle, czyli fakt, że spłacał kredyt w terminie lub że jego zdolność kredytowa jest wysoka. Dane te są aktualizowane na bieżąco, więc jeśli bierzesz kredyt i masz zamiar go spłacić, to BIK nie jest żadnym problemem.

Nie jest to czarna lista, jak uważa wielu ludzie, którzy na ten skrót reagują z przerażeniem.Biuro Informacji Kredytowej, jest jedynie monitorem realizacji zobowiązań przez klientów.

Co znajduje się w BIK?

Twoje dane osobowe, dane na temat zobowiązań wobec instytucji od których aktualnie pożyczasz pieniądze, a także rodzaj zobowiązania, okres, waluta – zatem wszystkie podstawowe informacje.

Ile te dane są przechowywane?

Jeżeli całość została spłacona terminowo, to z dniem ostatniej raty – czyli wygaśnięcie zobowiązania, dane mogą być usunięte. Jednak w wielu przypadkach mogą być przetrzymywane przez 5 lat (bez naszej zgody), jeżeli nie spłacaliśmy regularnie.
Ostatnia nowelizacja ustawy pozwala na przechowywanie danych nawet do 12 lat.
Zatem nie taki straszny BIK jak go malują.

Wszystko o kredytach studenckich

Jeśli jesteś studentem lub tez masz studenta w rodzinie, to wiedz że osobie studiującej przysługuje ciekawe prawo do kredytu. Chodzi oczywiście o opcję kredytów studenckich.
Do dnia 15 listopada każdego roku studenci mają prawo ubiegać się o kredyt studencki z dopłatą do oprocentowania z państwa.

Jak to zazwyczaj wygląda w różnych bankach?

Oto kilka banków, które udzielają tego typu kredytu:
PKO Bank Polski S.A
Bank PEKAO S.A.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A
(nie jest to pełna lista banków udzielających kredytów studenckich).

Na początku warto udać się do placówki banku, który oferuje taką możliwość i porozmawiać z przedstawicielem banku. Głównym warunkiem jest dochód, który nie może przekraczaj 2100zł netto na mieszkańca rodziny. Dochód taki ustalony jest przez Ministra Szkolnictwa wyższego. Procedura jest podobna do ubiegania się o stypendium na uczelni.

Zazwyczaj kredyty tego typu wyglądają następująco:
– wypłacane są w transzach comiesięcznych w wysokości kilkuset złotych (zazwyczaj600zł),
– kredyt można wziąć na okres od 4- 6 lat,
– należy mieć ważną legitymację studencką,
– kredyt spłacany jest dwa lata po zakończeniu studiów,
– w przypadku złej sytuacji kredytobiorcy, bank może częściowo obniżyć odsetki,
– kredyt może zostać umorzony lub częściowo zmniejszony za dobre wyniki w nauce, a także w trudnej sytuacji materialnej.

Subiektywnie o kredycie studenckim

Jeśli mamy ciekawy cel w życiu lub pieniądze w wysokości 600zł mogą znacznie poprawić naszą sytuację materialną, to warto wziąć kredyt studencki, ponieważ jak widzimy, są z tego same plusy.
Ponadto stopa procentowa jest o połowę niższa od ustalanych przez Państwo, więc spłacenie tego typu kredytu nie powinno być problematyczne.
Pieniądze mogą naprawdę pomóc, jeśli tylko zostaną dobrze rozgospodarowane.

Największe i najbogatsze banki świata

Zastanawiasz się jakie są największe banki na świecie? Jeśli tak, to ten artykuł może rozwiać Twoje wątpliwości.

Global Finance (pismo o tematyce banków) ujawnia coroczny ranking banków światowych 50 największych instytucji, mierzony przez aktywa ogółem.

Największy na świecie banki zaczynają znów się stabilizować. Jak wiemy kilka lat wstecz mieliśmy kryzys, który zachwiał nawet największymi bankami świata.

Jak się okazuje, w ostatnich latach swoją ekspansję rozpoczęły banki z Chin. Chiny stają się nie tylko potęgą gospodarczą pod względem eksportu, ale także w kwestiach bankowych. Chińskie banki kontynuują swój długi marsz w górę tabeli ligi. Obecnie kraj ten posiada sześć banków spośród największych na świecie 50. Zatem ich rozliczenie roczne to więcej niż 10% aktywów w pierwszej 50. Chiński największy bank, ICBC, poszybował w górę w lidze w tym roku od 18 do 11 miejsca. Czy niebawem Chiny okażą się liderem w czołówce światowej?

Wiele z banków pierwszej 50tki, jest znanych i rozpoznawalnych w Polsce, choć z polskim kapitałem mają niewiele wspólnego.

Przykładem może być Crédit Agricole, który obecnie jest na 5 pozycji z majątkiem 2,243 miliarda dolarów.

Poniżej jest link do zbioru najlepszych banków na świecie w rankingu na podstawie aktywów ogółem w US $.

Po subskrypcji można uzyskać dostęp do szczegółowych informacji bankowych, takich jak; dane rozliczeniowe, klasyfikacja banków kredytowych, własność banku, struktura grupy i podległe banku pasywa i aktywa.

Szukaj
    Coraz większym zainteresowaniem na świecie, a także w Polsce cieszy się e-biznes, który ostatnimi laty rozwija się w dynamicznym tempie i jeżeli nadal będzie to tak wyglądać to można być pewnym, że będziemy mieli do czynienia w niedługim czasie będziemy mieli do czynienia przede wszystkim z firmami działającymi tylko w Internecie. Już teraz sektor b2c cieszy się ogromnym zainteresowaniem i właśnie tutaj działa ogromna liczba przedsiębiorców. Oczywiście nigdy nie możemy mieć pewności, że uda nam się mimo wszystko osiągnąć sukces ponieważ w tym sektorze już teraz działa ogromna liczba przedsiębiorców przez co konkurencja jest naprawdę spora. Nie zmienia to jednak faktu, że w Internecie w sektorze c2c można osiągnąć spory sukces i to właśnie tam powinna działać największa liczba przedsiębiorców choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to trudny biznes ponieważ trzeba odznaczać się tam dużym doświadczeniem gdyż tylko dzięki temu będziemy mogli skutecznie sobie radzić i liczyć na zainteresowanie klientów. Ideal for schools and businesses stainless steel sanitizer dispenser with 20 litres of hand sanitiser fluid
finansowo polityka gospodarki wolnorynkowej metody prywatyzowania dzialania panstwa przemysl galezia produkujaca dobra na rynek konsumpcyjny zyski i straty gospodarcze podczas wojen a 2 biznes finansowo wplyw wojen na gospodarke hasla jako smsy hasla wysylane smsem czym sa powolanie connectu old newconnect a 3 biznes finansowo a 2 obowiazek ubezpieczeniowy wspolne inwestowanie kredyty mieszkaniowe kredyty hipoteczne pieniadze dla wszystkich a 4 biznes finansowo a 3 kredyt bez klopotu kredyt studencki pracujac w banku bledne kolo kredyt na komunie a 5 biznes finansowo a 4 brak odpowiedniego podejscia inspiracje w biznesie zaangazowanie w biznes polityka jednego okienka wzorce zachodniej europy a 6 biznes finansowo a 5 korzystac od najlepszych szukajac najlepszego rozwiazania jak ozywic gospodarke sposob na biznes e biznes kluczem sukcesu a 7 biznes finansowo a 6 kredyt hipoteczny i jego splata rozliczac sie samodzielnie czy przez biuro rachunkowe do czego przydac nam sie moze wiedza ekonomiczna karta kredytowa a finanse strony z zakresu ekonomii a 8 biznes finansowo a 7 ekonomia we wlasnym domu ekonomiczne aspekty reklamy jak zalozyc wlasna firme nowoczesne koncepcje biznesowe sposoby na oszczedzanie w firmie a 9 biznes finansowo a 8 kraje o systemie ubezpieczeniowym pomysl na biznes to podstawa wspolpraca b2b internetowy biznes portale finansowe a 10 biznes finansowo a 9 inwestowanie w zloto rozkrecamy wlasna firme doradztwo finansowe to dobry sposob na zarobienie duzych pieniedzy najlepsze konto bankowe pierwsze reformy w czechach a 11 biznes finansowo a 10 biznes plan dla poczatkujacych czym jest ekonomia ubezpieczenie pielegnacyjne naucz sie kontrolowac osobiste finanse wydawaj pieniadze z glowa a 12 biznes finansowo a 11 koszty finansowe pozyczka na trudne czasy doradztwo biznesowe dystrybucja dobr podstawa naszego swiata wlasna firma a 13 biznes finansowo a 12 stany zjednoczone popyt na mieszkania spada ubezpieczenie samochodu jaki fundusz inwestycyjny szybkie mieszkanie a 14 biznes finansowo a 13 kredyt na dom tanie ubezpieczenie auta korzystne fundusze inwestycyjne dzieciece fantazje wesele a 15 biznes finansowo a 14 szansa na wzbogacenie wlasne cztery katy o ekonomii normatywnej zakres przedmiotowy cit ow o lokatach progresywnych a 16 biznes finansowo a 15 jak zdobyc inwestorow dla spolki jak prowadzic dzialalnosc gieldowa czy kredyt udzielony droga internetowa rozni sie od klasycznej formy bankowego pozyczki dla zadluzonych pomocnym rozwiazaniem jak konkretnie banki w polsce beda sie zabezpieczac a 17 biznes finansowo a 16 dokladna analiza rynku pozyczkowego rozwiazania kredytowe sprawdzanie prywatnych pozyczkodawcow wonga czy warto korzystac z uslug tego parabanku pozyczki pod zastaw rowniez w banku a 18 biznes finansowo a 17 porownanie kredytow aktywne i pasywne ryzyko kredytowe co warto wiedziec kiedy bierzemy kredyt bierzemy kredyt na samochod zabezpieczenia przy zaciaganiu kredytow a 19 biznes finansowo a 18 uwazaj na kredyty z kart kredytowych szybki kredyt konsumencki czy warto kilka ciekawostek o kredytach i pozyczkach klasyfikacja kredytow najczestsze wpadki z kredytami a 20 biznes finansowo a 19 celebryci w reklamach bankow komercyjnych fora i blogi internetowe czyli gdzie szukac opinii o kredytach czym jest bik i czym grozi wpisanie do biku wszystko o kredytach studenckich najwieksze i najbogatsze banki swiata biznes finansowo a 20