Archive for the ‘finansowo’ Category

Porównanie kredytów

W Polsce jest około 300 banków komercyjnych, których jedną z usług jest właśnie pożyczanie pieniędzy.
Specjalnie dl Was porównaliśmy oferty kilku najpopularniejszych banków pod kątem kredytów gotówkowych, a także kredytów hipotecznych.

Na początek kredyty gotówkowe
Obecnie zwycięzcą kilku rankingów został Getinbank. Pożyczając 3000zł na rok, mamy do spłacenia zaledwie 3143zł, a więc kwota miesięczna do spłaty, to 261,94. To zaledwie 8,7% oprocentowania kredytu. Kredyt jest pobierany bez prowizji.

Jedynym haczykiem jest to, że ów kredyt można wziąć na okres maksymalnie roku i kwotę nie większą niż 10 000zł
Najmniej korzystną opcją na dzień dzisiejszy jest Bank Pocztowy. Przy tym samym kredycie, mamy do spłacenia 3958zł z miesięczną ratą 305zł.

Kredyty hipoteczne
Najkorzystniejszy naszym zdaniem wydaje się kredyt w mBanku, który zakłada kredyt na kwotę do 100% wartości nieruchomości, oprocentowanie od 5,9 – 8,10%, dostępny w 4 walutach EUR, GBP, PLN, USD.
Maksymalny okres spłaty to 40 lat, wiek kredytobiorcy od 18 do 70 lat.

Kolejną korzystną opcją jest kredyt w Getinbank, który zakłada finansowanie aż do 110% wartości nieruchomości i indywidualne dostosowanie oprocentowania.

Jest bardzo wiele opcji kredytowych w bardzo wielu bankach w Polsce. Warto porozmawiać z doradcą kredytowym, aby dobrać coś specjalnie do swoich potrzeb.

Aktywne i pasywne ryzyko kredytowe

Na ryzyko kredytowe składa się pełen pakiet zagrożeń związanych z działalnością kredytową prowadzoną przez każdy bank komercyjny.
Przeciętny, pojedynczy klient nie odgrywa raczej dużej roli w jakimkolwiek ryzyku, jednak gdy zjawisko jest masowe, bank może znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji.

Ryzyko kredytowe występuje zarówno w odniesieniu do pojedynczego klienta banku, jak i całości polityki kształtującej ogólny portfel kredytowy banku udzielającego kredytów. Wyróżnia się dwa rodzaje ryzyka kredytowego, ryzyko aktywne oraz ryzyko pasywne.
Aktywne ryzyko kredytowe wiąże się bezpośrednio z udzielaniem kredytów i ujawnia się wówczas, gdy kredytobiorca który zaciągnął zobowiązanie nie spłaca w ustalonym terminie przypadających rat kapitałowych wraz z uzgodnionymi ratami odsetkowymi. Jest to najczęściej niebezpieczny rodzaj ryzyka kredytowego, zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych, gdzie istnieje wysokie prawdopodobieństwo zmiany sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Pasywne ryzyko kredytowe wiąże się z refinansowaniem, to jest pozyskiwaniem przez bank środków finansowych na prowadzenie swojej działalności. Ryzyko pasywne jest dużo łatwiejsze do opanowania gdyż banki posiadają wiele możliwości pozyskiwania kapitału.

Warto być dobrze zorientowanym o sytuacji banków w momencie gdy chcemy założyć w nim lokatę, gdyż upadający bank, może mieć problem z wypłaceniem pieniędzy dla osób posiadających lokaty długoterminowe.

Co warto wiedzieć kiedy bierzemy kredyt

Kiedy zamierzamy wziąć kredyt i zastanawiamy się jaki wybrać warto przeanalizować dokładnie kilka bardzo ważnych rzeczy od których będzie zależało to czy uda nam się spłacić kredyt i w jakim okresie czasu o nastąpi. Przeciętny Kowalski nie wie na przykład o tym, że reklamowana wysokość raty kredytu nie musi dotyczyć wszystkich rat. Dlatego tak dużo osób się dziwi kiedy to przychodzi 3 rata spłaty kredytu i jest ona o 100% większa niż poprzednia. Dlatego też po pierwsze warto sprawdzić

Wysokość rat – mogą być one różne. Wszystko zależy od tego co oferuje bank i jaka opcję rat wybiera klient. Można wybrać kredyt ze zmniejszającą się lub zwiększającą się ratą.

Koleinie warto dokładnie sprawdzić oprocentowanie kredytu. W reklama bardzo często pokazywane jest możliwie najmniejsze oprocentowanie. Jednak niekiedy dotyczy ono kredytów powyżej kilkuset tysięcy złotych. Przy mniejszych kredytach gotówkowych jest ono mniejsze. Wszystko zapisane jest w regulaminie, którego często nie czytamy dlatego warto o to zapytać przedstawiciela banku, z którym podpisujemy umowę kredytu.

Czas spłaty kredytu także jest bardzo ważnym elementem, ponieważ od niego zależy wysokość rat. Jeśli weźmiemy kredyt na krótszy okres czasu to naturalne będzie, że rat będą większe ale cała kwota kredytu do spłacenia będzie mniejsza. Kiedy wydłużamy czas spłaty kredytu to wysokość poszczególnych rat maleje, ponieważ rozkładają się one w czasie na większą ilość. Jednak w tej opcji całościowa suma kredytu do oddania rośnie. Dlatego jest to jeden z najważniejszych elementów kredytów, które należy dobrze przeanalizować.

Bierzemy kredyt na samochód

Obecnie bez samochodu podróżuje się bardzo trudno. Wiecie doskonale, że podróż pociągiem czy autobusem, to straszna udręka, szczególnie kiedy mamy do czynienia z przesiadkami, tłokiem i tego typu rzeczami, które są bardzo uciążliwe.

Zakup auta nie zawsze jest prosty, ponieważ dobry samochód z salonu to kwota minimum 50 000zł, przy czym średnia krajowa zarobków nie pozostawia nam złudzeń.
Wiele osób decyduje się na kredyt w celu zakupu samochodu.
Zanim weźmiesz kredyt na auto, zastanów się czy będzie Cię na nie stać.

Pamiętaj, że poza spłacaniem kredytu samochodowego (kilkaset złotych miesięcznie), musisz także utrzymać samochód:
– tankowanie paliwa,
– okresowe naprawy, filtry, oleje, klocki hamulcowe, wymiana opon,
– coroczny przegląd,
– ubezpieczenie.

To tylko kilka podstawowych opłat, które będziemy regularnie (częściej lub rzadziej) ponosili.
Korzystając z porównywarek cenowych, sprawdziliśmy najkorzystniejsze opcje kredytów samochodowych, tak wygląda zestawienie:

Najlepszą opcją wydaje się:
Crédit Agricole Bank Polska S.A.
Dość szybkie załatwienie formalności. Użytkownicy na forach internetowych, którzy brali ów kredyt, potwierdzają fakt, że taki kredyt można dość szybko odebrać.

Oto kilka szczegółów:
można zakupić dowolny pojazd a także motocykl
kwota kredytu od 500 zł – 120.000 zł
obniżamy oprocentowanie o 3% – za dostarczenie dokumentu zakupu samochodu
30% kredytu można przeznaczyć na dowolny cel
kredyt wypłacany na konto lub w placówce banku
spłatę można rozłożyć na 72 raty
im wyższy kredy, tym niższe oprocentowanie

Kolejna ciekawą opcją wydaje się:
Alior Bank
oprocentowanie od 5,90%
kredyt do 150.000 PLN
decyzja w 1 godzinę
wypłata kredytu w 1 dzień

Zatem sam zdecyduj co zrobisz ze swoim nowym autem, które kupisz na kredyt samochodowy.

Zabezpieczenia przy zaciąganiu kredytów

Kredytowe koła ratunkowe

Kredyt zawsze był ryzykowny. Obecnie może wydawać nam się, że mamy pracę i że wszystko jest pod kontrolą, jednak nie wiadomo co się stanie za kilka lat.
Zanim zaciągniesz kredyt, dowiedz się jakie przywileje masz w razie problemów

Opcja zamrożenia rat

Wiele banków udostępnia opcję pozwalającą zawiesić raty na miesiąc lub dwa. Kiedy spotkamy się z taką ciężko sytuacją, mamy większe szanse na zdobycie pieniędzy. Skutkiem takiego zamrożenia, może być przedłużenie okresu spłaty lub zwiększenie się rat. Opcje tego typu dostępne są w poniższych bankach:
PKO BP, Noreda Banku Polska, Credit Agricole i GE Money Banku.

Ważny powód zawieszenia rat

Jeśli zdarzy Ci się trudna sytuacja taka jak utrata pracy lub utrata zdolności do wykonywania pracy, możesz wystąpić z wnioskiem o zawieszenie rat na okres do 6 miesięcy.

Ubezpieczenia

Niektóre banki oferują ciekawą opcję jaką jest właśnie ubezpieczenie od bezrobocia. Opłacamy składki, które są równowartością kilku procent od kwoty raty i w ten sposób w momencie utraty pracy, mamy pewność, że to bank będzie spłacał za nas kredyt. Jednym z banków który oferuje taką opcję jest Allianz Polska.
Podobna sytuacja jest z ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków, gdy czasowo lub na stałe stracimy zdrowie.
A także ubezpieczenie na życie, gdzie w wypadku naszej śmierci, kredyt zostaje spłacony z polisy.

Nie musimy bać się kredytów, ponieważ zaciągane z głową, są nie tylko korzystne, ale jak widać także bezpieczne.

Szukaj
    Coraz większym zainteresowaniem na świecie, a także w Polsce cieszy się e-biznes, który ostatnimi laty rozwija się w dynamicznym tempie i jeżeli nadal będzie to tak wyglądać to można być pewnym, że będziemy mieli do czynienia w niedługim czasie będziemy mieli do czynienia przede wszystkim z firmami działającymi tylko w Internecie. Już teraz sektor b2c cieszy się ogromnym zainteresowaniem i właśnie tutaj działa ogromna liczba przedsiębiorców. Oczywiście nigdy nie możemy mieć pewności, że uda nam się mimo wszystko osiągnąć sukces ponieważ w tym sektorze już teraz działa ogromna liczba przedsiębiorców przez co konkurencja jest naprawdę spora. masło shea
finansowo polityka gospodarki wolnorynkowej metody prywatyzowania dzialania panstwa przemysl galezia produkujaca dobra na rynek konsumpcyjny zyski i straty gospodarcze podczas wojen a 2 biznes finansowo wplyw wojen na gospodarke hasla jako smsy hasla wysylane smsem czym sa powolanie connectu old newconnect a 3 biznes finansowo a 2 obowiazek ubezpieczeniowy wspolne inwestowanie kredyty mieszkaniowe kredyty hipoteczne pieniadze dla wszystkich a 4 biznes finansowo a 3 kredyt bez klopotu kredyt studencki pracujac w banku bledne kolo kredyt na komunie a 5 biznes finansowo a 4 brak odpowiedniego podejscia inspiracje w biznesie zaangazowanie w biznes polityka jednego okienka wzorce zachodniej europy a 6 biznes finansowo a 5 korzystac od najlepszych szukajac najlepszego rozwiazania jak ozywic gospodarke sposob na biznes e biznes kluczem sukcesu a 7 biznes finansowo a 6 kredyt hipoteczny i jego splata rozliczac sie samodzielnie czy przez biuro rachunkowe do czego przydac nam sie moze wiedza ekonomiczna karta kredytowa a finanse strony z zakresu ekonomii a 8 biznes finansowo a 7 ekonomia we wlasnym domu ekonomiczne aspekty reklamy jak zalozyc wlasna firme nowoczesne koncepcje biznesowe sposoby na oszczedzanie w firmie a 9 biznes finansowo a 8 kraje o systemie ubezpieczeniowym pomysl na biznes to podstawa wspolpraca b2b internetowy biznes portale finansowe a 10 biznes finansowo a 9 inwestowanie w zloto rozkrecamy wlasna firme doradztwo finansowe to dobry sposob na zarobienie duzych pieniedzy najlepsze konto bankowe pierwsze reformy w czechach a 11 biznes finansowo a 10 biznes plan dla poczatkujacych czym jest ekonomia ubezpieczenie pielegnacyjne naucz sie kontrolowac osobiste finanse wydawaj pieniadze z glowa a 12 biznes finansowo a 11 koszty finansowe pozyczka na trudne czasy doradztwo biznesowe dystrybucja dobr podstawa naszego swiata wlasna firma a 13 biznes finansowo a 12 stany zjednoczone popyt na mieszkania spada ubezpieczenie samochodu jaki fundusz inwestycyjny szybkie mieszkanie a 14 biznes finansowo a 13 kredyt na dom tanie ubezpieczenie auta korzystne fundusze inwestycyjne dzieciece fantazje wesele a 15 biznes finansowo a 14 szansa na wzbogacenie wlasne cztery katy o ekonomii normatywnej zakres przedmiotowy cit ow o lokatach progresywnych a 16 biznes finansowo a 15 jak zdobyc inwestorow dla spolki jak prowadzic dzialalnosc gieldowa czy kredyt udzielony droga internetowa rozni sie od klasycznej formy bankowego pozyczki dla zadluzonych pomocnym rozwiazaniem jak konkretnie banki w polsce beda sie zabezpieczac a 17 biznes finansowo a 16 dokladna analiza rynku pozyczkowego rozwiazania kredytowe sprawdzanie prywatnych pozyczkodawcow wonga czy warto korzystac z uslug tego parabanku pozyczki pod zastaw rowniez w banku a 18 biznes finansowo a 17 porownanie kredytow aktywne i pasywne ryzyko kredytowe co warto wiedziec kiedy bierzemy kredyt bierzemy kredyt na samochod zabezpieczenia przy zaciaganiu kredytow a 19 biznes finansowo a 18 uwazaj na kredyty z kart kredytowych szybki kredyt konsumencki czy warto kilka ciekawostek o kredytach i pozyczkach klasyfikacja kredytow najczestsze wpadki z kredytami a 20 biznes finansowo a 19 celebryci w reklamach bankow komercyjnych fora i blogi internetowe czyli gdzie szukac opinii o kredytach czym jest bik i czym grozi wpisanie do biku wszystko o kredytach studenckich najwieksze i najbogatsze banki swiata biznes finansowo a 20